Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Dowiedz się więcej o sklejce szalunkowej Kraków na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jakkolwiek zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]