Okna energooszczędne – poradnik

Jeśli potrzebujesz okien energooszczędnych, kliknij tu.

Wytrzymałe okna energooszczędne to podstawa, o której warto pamiętać przy termomodernizacji budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży odnajdziemy w wielu wariantach. W jaki sposób są stworzone i co gwarantują?

Okna energooszczędne – brak strat ciepła i oszczędność materiałów grzewczych

Drewniane okna wyprodukowane są z ekologicznych komponentów – na przykład sosny i meranti. Cechują się świetnymi parametrami, dzięki czemu w niczym nie ustępują oknom z tworzyw sztucznych. Ocieplając dom przed zimą, musimy zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną okien. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz mieszkania, ale przede wszystkim oszczędność koksu lub oleju opałowego. Wskaźnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort cieplny w mieszkaniu. Rezultat ogrzewania zostaje w budynku, a przez szpary nie wpada chłód .

Okna energooszczędne – dokładne okucia okienne

Kupując nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na kolejny ważny detal – stopień izolacji akustycznej. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w budynku. Niezwykle istotne są również specjalistyczne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technologia gwarantuje wyciszenie kłopotliwego zgiełku i maksymalny komfort cieplny w lokalu.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]