Do czego służą podpory stropowe?

Podporę stropową znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]