Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Drewniane okna zwykle preferowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest wielkim atutem tych elementów. Jakie są inne kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które miewają różny wygląd, odcienie bądź inną fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym materiałem do wytwarzania wszelkich elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne zalety okien drewnianych

Drewno zapewnia wielkie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Miewają one przeróżny wygląd i styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, tworząc piękne formy. Tylko drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, znakomicie sprawdza się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać fakt, iż jest wiele dobrych metod poprawiania żywotności drewnianych okien, a także fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy i nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia niż okna wytwarzane z plastiku lub PCV.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]