Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Chcesz poznać więcej szczegółów o budowie domów z bali? Zajrzyj na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment popularne także w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]